Nowy Rok – nowe nadzieje

Na progu nowego roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie stawiamy sobie pytanie o zmiany, które nas czekają. Jednakże patrzymy w przyszłość z optymizmem, którego źródłem są dotychczasowe dokonania.

Miło nam podzielić się informacją, że nasza szkoła została sklasyfikowana na 7 pozycji w rankingu Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego 2017 w grupie Szkoły Podstawowe w kategorii Miast i Gmin, natomiast  Miasto i Gmina Węgorzewo uplasowały się na miejscu czwartym. Wszelkie klasyfikacje mają uzasadnienie w punktacji. I choć w sporcie szkolnym najważniejsza jest masowość, to zwycięstwo lub wysokie miejsce też smakują i to bardzo. Warto przy tej okazji uświadomić, że na ten sukces złożyła się praca zarówno naszych uczniów, jak i ich wychowawców oraz rodziców. W naszej placówce panuje swoista moda na sport. Uczniowie zerówki rywalizują od lat podczas przedszkolady, klasy I-III podczas zawodów mikołajkowych, czwartoklasiści w Międzyszkolnym Turnieju Gier i Zabaw z okazji Święta Niepodległości, wszyscy biegają podczas masowych biegów w maju czy listopadzie. Dyscypliny dominujące w szkole to siatkówka, piłka nożna, żeglarstwo, tenis ziemny i tenis stołowy. Ale są też inne, np. lekkoatletyka, szachy, nordic walking, biegi przełajowe. Wsparcia uczniom udzielają nie tylko nauczyciele w-f, ale również wykwalifikowani instruktorzy – pasjonaci. Od lat promujemy aktywny wypoczynek i zdrowy tryb życia. Węgorzewska Jedynka znalazła się na liście szkół/placówek nagrodzonych Certyfikatem Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Przyjazna Środowisku”. Jesteśmy przekonani, że nawyki z dzieciństwa zaowocują w dorosłym życiu.

Dumni z dotychczasowych dokonań, nie obawiamy się kolejnych wyzwań. Wiemy, że na co dzień możemy liczyć na rodziców, Przyjaciół Szkoły i wielu ludzi dobrej woli.

Dziękujemy i prosimy o jeszcze.

(tekst: B. Grabińska; fot. i obr.cyfr.fot.: P. Bacewicz)

Archiwum

Rok dla niepodległej

Rok dla niepodległej

PROFILAKTYKA W SZKOLE

PROFILAKTYKA W SZKOLE

ZDOBYLIŚMY! CERTYFIKAT SZKOŁY PRZYJAZNEJ ŚRODOWISKU

ZDOBYLIŚMY!  CERTYFIKAT SZKOŁY PRZYJAZNEJ ŚRODOWISKU

SP1 z Międzynarodowym Certyfikatem Zielonej Flagi!

SP1 z  Międzynarodowym Certyfikatem Zielonej Flagi!

ZAPRASZAMY DO CZYTELNICZYCH ZMAGAŃ!

ZAPRASZAMY DO CZYTELNICZYCH ZMAGAŃ!

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek szkolnych. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami działań naszej biblioteki w tym jakże ważnym miesiącu.

Rozpoczęły się zajęcia z programu UMIEM PŁYWAĆ!

Rozpoczęły się zajęcia  z programu UMIEM PŁYWAĆ!

18 września 2017 r. rusza kolejna edycja programu nauki pływania "Umiem Pływać ". Tym razem lekcje pływania nauki pływania na basenie w Ogonkach pobierać będą uczniowie z klas III. Pieczę nad 45 uczniami naszej szkoły podzielonymi na 3 grupy sprawować będzie nauczyciel i instruktor nauki pływania. Życzymy dobrej zabawy i zdobycia umiejętności pływania! Operatorem Wojewódzkim Programu "Umiem pływać " jest Warmińsko-Mazurska Federacja Sportu.
Harmonogram zajęć umieszczono w zakładce AKTUALNOŚCI

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2017/18

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2017/18

EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZOLE

EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZOLE

SZKOLNY KLUB SPORTOWY

SZKOLNY KLUB SPORTOWY

Z życia szkoły

Znajdziesz nas na

Facebookrssyoutube