Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – 5 grudnia

W naszej szkole prężnie działa Szkolne Koło Wolontariatu.     Do tej pory braliśmy udział w następujących akcjach:

XIX Jesienny Cyklocross MTB Amatorów – 22 września 2019r.

Naszym wolontariuszom dziękuję za zaangażowanie się w akcję, a ich rodzicom gratuluję dobrego wychowania swoich pociech.

„Jesienne Święto Biegów” – 10 listopada 2019r.

10 listopada wolontariusze z naszej szkoły, tj.: Zuzanna Barańska, Maja Kurzela,          Wiktoria Sroka, Milena Surowiec, Maciej Żebrowski i Marcel Kołaszewski (uczniowie klasy Vc) wzięli  udział w obsłudze imprezy „Jesienne Święto Biegów” z okazji Święta Niepodległości  zorganizowanej przez OSiR. Jak co roku, uczniowie przygotowywali kiełbaski na grilla i dbali oto, aby każdy biegacz zjadł ją. Grupę zorganizowała nauczycielka Bożena Cudowska.

Zaangażowanym wolontariuszom dziękuję za godne reprezentowanie naszej szkoły                    i wzorowe wypełnianie przydzielonych zadań.

„ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI” BANKU  ŻYWNOŚCI

Koordynator akcji w Węgorzewie: Stowarzyszenie „EMPATIA”

Przed  Świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły chętnie włączyli się w  działania mające na celu pomoc innym. – ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI organizowana przez Bank Żywności – przez 2 dni: 29 i 30 listopada (piątek i sobota) uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych oraz ósmych dyżurowali w sklepach Biedronka, Stokrotka, Partner i Delikatesy Centrum, zachęcając klientów do zakupu dodatkowych produktów z przeznaczeniem dla najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta i gminy.  W akcję włączyło się  35 uczniów: Julia Faj (Va), Zuzanna Koleśnik (Va), Iga Mackiewicz (Va), Julia Pietrulewicz (Va), Kornelia Pissarek (Va), Julia Wojtkiewicz (Va), Zuzanna Barańska (Vc), Rozalia Charkiewicz (Vc), Marcel Kołaszewski (Vc), Maciej Żebrowski (Vc), Klaudia Butrym (VIa), Oliwia Golec (VIa), Amelia Koperek (VIa), Maja Krupka (VIa), Julia Kaczyńska (VIb), Maja Kłoczko (VIb), Judyta Zebzda (VIb), Karolina Brzezińska (VIc), Sylwia Sztura (VIc),   Klaudia Filipska (VIc), Gabriela Kurowska (VIc), Maksymilian Husar (VId), Wiktoria Brausendorf (VIIa), Hanna Wierzchowska (VIIa), Jakub Barański (VIIIa), Wiktor Herbaczewski (VIIIa), Gabriela Łozowska (VIIIa), Nikola Maksymiuk (VIIIa), Maja Szczygieł (VIIIa), Wiktoria Śliwa (VIIIa), Magdalena Aleksandrowicz (VIIIb), Marta Kulinek (VIIIb), Łukasz Bacewicz (VIIIb), Aleksandra Bolik (VIIIb), Hubert Makara (VIIIb). Ich praca przyniosła wymierne efekty, ponieważ klienci zachęcani przez naszych uczniów chętniej kupowali dodatkowe produkty i wkładali je do specjalnego kosza. Udało się zebrać wiele różnorodnych produktów – 820 kg.

Wszystkim, którzy otworzyli swoje serca dla innych i zaangażowali się w pomoc, dziękujemy!

Bożena Cudowska