Kolędy czas w węgorzewskiej Jedynce

Okres Bożego Narodzenia w tradycji polskiej to m. in. czas kolędowania. Nie zapomnieli o tym zarówno nauczyciele, jak i uczniowie SP 1 w Węgorzewie.
Czas przedświąteczny obfitował w różnorodne zajęcia/również poza szkołą/ i konkursy tematyczne. Klasa II z wychowawcą i rodzicami zorganizowała kiermasz charytatywny. Świąteczną atmosferę wyczuwało się na każdym kroku. Nic dziwnego, bo jak podkreślały dzieci, szkoła to nasz drugi dom.
W piątek 22 grudnia zapachniało piernikami i innymi wigilijnymi potrawami. Zorganizowane zostały klasowe wigilie, podczas których był czas na śpiewanie kolęd i rozmowy o tradycjach w rodzinie. Całości dopełniło wspólne kolędowanie z laureatami Szkolnego Konkursu Kolęd w szkolnej sali gimnastycznej. Wystąpił też Teatrzyk w kieszeni, prezentując, ku przestrodze, jak nie powinna wyglądać wigilia w rodzinie. O oprawę całości zadbał nauczyciel muzyki pan Marek Kowalik. Nie zabrakło też wielu dobrych życzeń…
A jak było? Wystarczy obejrzeć fotografie wykonane przez pana Piotra Bacewicza.

(tekst: B. Grabińska; fot. i cyfr. obr. fot.: P. Bacewicz)