„Gwiezdne urodziny” Mikołaja Kopernika

19 lutego to dzień urodzin Mikołaja Kopernika, patrona Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie. To jednocześnie święto wszystkich związanych z tą placówką. Jak co roku pamiętaliśmy, aby ten dzień był wyjątkowy. W każdej klasie rozmawiano o Mikołaju Koperniku, podkreślając jego wielkie zasługi. Uczniowie klas III-VI wzięli udział w konkursie wiedzy o wielkim uczonym. Przygotowując się do niego, każda klasa wykonywała plakat, przedstawiający Układ Słoneczny. Prace przyozdobiły ścienną szkolną galerię, na krótko zamieniając zwykły korytarz w Kosmos. Trzyosobowe reprezentacje klas łamały sobie głowy, rozwiązując zadania matematyczne i odpowiadając na pytania z przyrody i historii, dotyczące postaci astronoma oraz wiedzy o Wszechświecie. W tym samym czasie ich koledzy z klasy, wykorzystując przyniesione wcześniej materiały ekologiczne, przebierały jedną z osób w kostium Ufoludka lub kosmonauty. Pokaz kosmicznej mody wypadł odlotowo. Tego nie da się opisać, to trzeba było zobaczyć.

Ale to nie koniec urodzinowych atrakcji. Do szkoły zawitało Mobilne Planetarium Cassiopeja. Tak o tym niezwykłym wydarzeniu opowiada uczennica klasy IVb, Emilia Wałach: Dnia 19 lutego tego roku Mikołaj Kopernik, patron Szkoły Podstawowej Nr 1 w Węgorzewie, obchodził swoje pięćset czterdzieste drugie urodziny. Z tej okazji naszą szkołę odwiedziły osoby, które dużą salę gimnastyczną zamieniły w niezwykłe planetarium. Niebawem uczniom została zaprezentowana seria kosmicznych zjawisk . Seans ten pogłębił naszą wiedzę na temat galaktyk, otaczających Ziemię planet i gwiazd. Przybliżył także dokonania naukowe słynnych astronomów, w tym teorię heliocentryczną Mikołaja Kopernika. Dzięki planetarium doświadczyliśmy niezapomnianych wrażeń. Pokaz bardzo nam się spodobał, ponieważ był niezwykle ciekawy oraz pouczający. Rocznica urodzin naszego niezwykłego patrona na pewno na długo wszystkim nam pozostanie w pamięci. Teraz już każdy uczeń naszej szkoły wie, że Mikołaj Kopernik wstrzymał Słońce, ruszył Ziemie, polskie go wydało plemię.

Archiwum

V OGÓLNOPOLSKI KONKURS „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW”

V OGÓLNOPOLSKI KONKURS „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW”

Plakat_Telefon Zaufania 800080222

Plakat_Telefon Zaufania 800080222

NPRC

NPRC

Rok dla niepodległej

Rok dla niepodległej

ZDOBYLIŚMY! CERTYFIKAT SZKOŁY PRZYJAZNEJ ŚRODOWISKU

ZDOBYLIŚMY!  CERTYFIKAT SZKOŁY PRZYJAZNEJ ŚRODOWISKU

SP1 z Międzynarodowym Certyfikatem Zielonej Flagi!

SP1 z  Międzynarodowym Certyfikatem Zielonej Flagi!

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek szkolnych. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami działań naszej biblioteki w tym jakże ważnym miesiącu.

PROFILAKTYKA W SZKOLE

PROFILAKTYKA W SZKOLE

EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZOLE

EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZOLE

Rozpoczęły się zajęcia z programu UMIEM PŁYWAĆ!

Rozpoczęły się zajęcia  z programu UMIEM PŁYWAĆ!

18 września 2017 r. rusza kolejna edycja programu nauki pływania "Umiem Pływać ". Tym razem lekcje pływania nauki pływania na basenie w Ogonkach pobierać będą uczniowie z klas III. Pieczę nad 45 uczniami naszej szkoły podzielonymi na 3 grupy sprawować będzie nauczyciel i instruktor nauki pływania. Życzymy dobrej zabawy i zdobycia umiejętności pływania! Operatorem Wojewódzkim Programu "Umiem pływać " jest Warmińsko-Mazurska Federacja Sportu.
Harmonogram zajęć umieszczono w zakładce AKTUALNOŚCI

SZKOLNY KLUB SPORTOWY

SZKOLNY KLUB SPORTOWY

Z życia szkoły

Znajdziesz nas na

Facebookrssyoutube