FINANSE

Uchwała Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie (wyciąg) z dnia  18 stycznia 2016 r. w sprawie uchwalenia sposobów wydatkowania środków z funduszy Rady Rodziców.

Rada Rodziców przy szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie ustala następujące zasady rozdziału środków finansowych zebranych z dobrowolnych składek rodziców w oddziałach:

1. Zebrane środki finansowe przechowywane są na koncie Rady Rodziców.
  2. 30 % zebranych środków zebranych w oddziale pozostaje do dyspozycji oddziału.
  3. Z wnioskiem o wypłatę środków finansowych pozostających w dyspozycji oddziału występuje Rada Oddziałowa lub wychowawca klasy.
  4. Cel wydatkowania środków pozostających do dyspozycji oddziału ustala Rada Oddziałowa w porozumieniu z wychowawcą.
  5. Odbiór środków potwierdza przedstawiciel Rady Oddziałowej lub wychowawca klasy na dowodzie wypłaty.
  6. 70 % zebranych środków w oddziale pozostaje do dyspozycji Rady rodziców.
  7. Prezydium Rady Rodziców wydatkuje środki finansowe pozostające do dyspozycji rady wg uchwalonego planu wydatków.
  8. Rada Rodziców upoważnia prezydium do wydatkowania środków ponad ustalone kwoty w poszczególnych pozycjach, nie więcej jednak niż do 20 %.
  9. Środki finansowe pozostające do dyspozycji rady przeznacza się w szczególności na:
  • zakup nagród dla uczniów wg zasad określonych w rozdziale 3 190 Statutu szkoły
  • dofinansowanie imprez ogólnoszkolnych (Dzień Dziecka, Mikołajki, zawody sportowe, konkursy)
  • wypadki losowe uczniów i ich rodzin,
  • zabezpieczenie bieżącej działalności Rady Rodziców.

Rozliczenie finansowe Rady Rodziców za rok szkolny 2015/2016

Saldo: 2976,03 pln

Przychód:

Składki na Radę Rodziców: 4428,22 pln

Prowizja z firmy ubezpieczeniowej: 4704,20 pln

Razem: 12108,45 pln

Wydatki:

Zakup nagród: 3660,12 pln

30% zwrot składek do klas: 1252 pln

Dofinansowanie imprez szkolnych (Mikołajki): 337,44 pln

Zajęcia uczniów w Muzeum Kultury Ludowej: 264 pln

Dofinansowanie wycieczek: 100 pln

Działalność RR (zakup kwiatów na uroczystości szkolne): 124 pln

Razem: 5737,56 pln

ZAPRASZAMY DO CZYTELNICZYCH ZMAGAŃ!