Kulthurra! 2015/16

Kulthurra! Zajęcia artystyczne w szkole to program edukacji kulturalnej, w którym uczniowie pod opieką nauczyciela przygotowują projekty artystyczne pod hasłem „Moje miejsce, moja historia”. W ramach projektu KULTHURRA! odbyła się już wycieczka Szlakiem Mazurskich Legend i Opowieści, lekcja w Muzeum z Panem Łapo , na której poznawaliśmy zabawy dawnych mieszkańców Mazur. Pani Marta Niedziółka bierze udział w kursie internetowym „Jak prowadzić lokalne projekty twórcze „ i w ramach kursu jej wychowankowie badają środowisko szkolne pod kątem znajomości legend naszego regionu za pomocą ankiety i spaceru asystowanego (tekst: M. Niedziółka)

Jeśli chcecie zobaczyć co się działo w węgorzewskim teatrzyku – obejrzyjcie film zrobiony przez p. Martę Niedziółkę.

Wycieczka szlakiem legend:

(fot. M. Niedziółka; obr.cyfr.E Użyńska)

Zabawy naszych przodków:

(fot. M. Niedziółka; obr. cyfr. E. Użyńska)

Wykorzystując materiały z recyklingu przygotowaliśmy w grupach postacie z mazurskich legend : Topnika, Czarną Jachtę, Królową Kut, Annę Zielarkę, Diablicę. Nasze prace można podziwiać na gazetce na korytarzu dolnym w głównym budynku szkoły.

Badanie środowiska:

Zapraszam do obejrzenia relacji z działań kulturalnych klasy III a w ramach projektu Historia w legendach ukryta programu Kulthurra! na stronie Centrum Edukacji Obywatelskiej.

PROJEKT EKOLOGICZNY REALIZOWANY W MINIONYM ROKU SZKOLNYM

szkolna akademia ekologii

relację z wydarzeń dotyczących projektu można obejrzeć na stronie szkoły (po kliknięciu w kategorię - ekologia pod wybranym wpisem)