EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZKOLE

szach_logoSZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 PRZYSTĘPUJE DO REALIZOWANEGO W GMINIE WĘGORZEWO PROGRAMU EDUKACYJNEGO „EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZKOLE”
Poprzez naukę gry w szachy u najmłodszych dzieci chcemy rozwijać umiejętności przydatne nie tylko w nauce innych przedmiotów, ale pomocnych w życiu codziennym. Mamy na myśli koncentrację, skupienie, pamięć, wyobraźnie przestrzenną, planowanie strategii a także radzenie sobie ze stresem związanym z przegraną, dążeniem do osiągania lepszych wyników i pracy własnej. Gra w szachy przygotowuje do zdrowej rywalizacji i postępowania według zasad fair play. Nie ma w niej miejsca na agresję, wyzwiska i wulgaryzmy. Wreszcie szachy są grą, rozrywką, świetną zabawą i mogą stać się pasją na całe życie. W pierwszym etapie projektu odbędzie sie szkolenie 4 nauczycieli. Kolejnym etapem jest objęcie nauką gry w szachy całych klas w ramach zajęć obowiązkowych. Projekt współfinansowany ze środków Gminy Węgorzewo
więcej o programie : http://pzszach.org.pl/szachywszkole/

Archiwum

Rozpoczęły się zajęcia z programu UMIEM PŁYWAĆ!

Rozpoczęły się zajęcia  z programu UMIEM PŁYWAĆ!

18 września 2017 r. rusza kolejna edycja programu nauki pływania "Umiem Pływać ". Tym razem lekcje pływania nauki pływania na basenie w Ogonkach pobierać będą uczniowie z klas III. Pieczę nad 45 uczniami naszej szkoły podzielonymi na 3 grupy sprawować będzie nauczyciel i instruktor nauki pływania. Życzymy dobrej zabawy i zdobycia umiejętności pływania! Operatorem Wojewódzkim Programu "Umiem pływać " jest Warmińsko-Mazurska Federacja Sportu.
Harmonogram zajęć umieszczono w zakładce AKTUALNOŚCI

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2017/18

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2017/18

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek szkolnych. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami działań naszej biblioteki w tym jakże ważnym miesiącu.

SP1 z Międzynarodowym Certyfikatem Zielonej Flagi!

SP1 z  Międzynarodowym Certyfikatem Zielonej Flagi!

EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZOLE

EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZOLE

LISTA PODRĘCZNIKÓW NA ROK. SZK. 2017/18

LISTA PODRĘCZNIKÓW NA ROK. SZK. 2017/18

PROJEKT EKOLOGICZNY REALIZOWANY W MINIONYM ROKU SZKOLNYM

szkolna akademia ekologii

relację z wydarzeń dotyczących projektu można obejrzeć na stronie szkoły (po kliknięciu w kategorię - ekologia pod wybranym wpisem)

Z życia szkoły

Znajdziesz nas na

Facebookrssyoutube