MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w październiku 2017 roku odbywa się pod hasłem: Książka nas łączy.

 W ramach MMBS odbędzie się szereg działań mających na celu:

  • promocję biblioteki szkolnej i jej działań,
  • zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych,
  • propagowanie zainteresowania książką,
  • rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej,
  • podnoszenie poziomu czytelnictwa,
  • integrację środowiska szkolnego,promowanie pracy grupowej.

 

Proponowane działania:

DRZEWO CZYTELNIKA: udekoruj drzewo jesiennymi liśćmi. Na liściu napisz dokończenie zdania: Książka to dopiero początek…, liść możesz wykonać samodzielnie lub odebrać w bibliotece i z gotowym zdaniem przyczepić na plakat, który znajduje się na drzwiach biblioteki szkolnej. 

POSZUKIWACZE ZAGINIONYCH TYTUŁÓW: Na szkolnych korytarzach w miejscach ogólnodostępnych (budynek A i B) umieszczono tytuły książek wydrukowane małą czcionką na białych karteczkach. Bądź uważny i rozglądaj się! Znajdź jak najwięcej tytułów, dopisz do nich autorów a cały spis podpisz własny nazwiskiem i przynieś do biblioteki szkolnej. Zwycięzcami zostaną 3 osoby, które znajdą największą ilość tytułów książek i poprawnie dopiszą  do nich autorów. Na zwycięzców czekają nagrody! konkurs trwa do 31 października 2017 roku.

KONKURS NA SELFIE Z KSIĄŻKĄ: Zrób sobie zdjęcie/selfie z książką lub z książkami. Miejsce nie gra roli – książkę możemy czytać wszędzie (no prawie:)). Ale uwaga! Na zdjęciu to książka ma być najważniejsza! Liczy się też ciekawe ujęcie tematu. Zdjęcie przynieś do 27. 10. 2017 r. w formie elektronicznej do biblioteki szkolnej. Rozstrzygnięcie konkursu 31 października 2017 r.. Na zwycięzców czekają nagrody!

 

Archiwum

Rok dla niepodległej

Rok dla niepodległej

PROFILAKTYKA W SZKOLE

PROFILAKTYKA W SZKOLE

ZDOBYLIŚMY! CERTYFIKAT SZKOŁY PRZYJAZNEJ ŚRODOWISKU

ZDOBYLIŚMY!  CERTYFIKAT SZKOŁY PRZYJAZNEJ ŚRODOWISKU

SP1 z Międzynarodowym Certyfikatem Zielonej Flagi!

SP1 z  Międzynarodowym Certyfikatem Zielonej Flagi!

Rozpoczęły się zajęcia z programu UMIEM PŁYWAĆ!

Rozpoczęły się zajęcia  z programu UMIEM PŁYWAĆ!

18 września 2017 r. rusza kolejna edycja programu nauki pływania "Umiem Pływać ". Tym razem lekcje pływania nauki pływania na basenie w Ogonkach pobierać będą uczniowie z klas III. Pieczę nad 45 uczniami naszej szkoły podzielonymi na 3 grupy sprawować będzie nauczyciel i instruktor nauki pływania. Życzymy dobrej zabawy i zdobycia umiejętności pływania! Operatorem Wojewódzkim Programu "Umiem pływać " jest Warmińsko-Mazurska Federacja Sportu.
Harmonogram zajęć umieszczono w zakładce AKTUALNOŚCI

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2017/18

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2017/18

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek szkolnych. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami działań naszej biblioteki w tym jakże ważnym miesiącu.

EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZOLE

EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZOLE

SZKOLNY KLUB SPORTOWY

SZKOLNY KLUB SPORTOWY

Z życia szkoły

Znajdziesz nas na

Facebookrssyoutube