Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w październiku 2019 roku odbywa się pod hasłem: WYOBRAŹ SOBIE …

W ramach MMBS odbędzie się szereg działań mających na celu:

• promocję biblioteki szkolnej i jej działań,
  • zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych,
  • propagowanie zainteresowania książką,
  • rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej,
  • podnoszenie poziomu czytelnictwa,
  • integrację środowiska szkolnego,promowanie pracy grupowej.

Proponowane działania:

SŁODKIE WYPOŻYCZENIA: każdy uczeń w miesiącu październiku za wypożyczenie książki jest częstowany cukierkiem.

POSZUKIWACZE ZAGINIONYCH QR KODÓW: W różnych miejscach biblioteki umieszczono QR kody. Bądź uważny i rozglądaj się! Znajdź je i posługując się komórką odczytaj ukryte pytania. Odpowiedzi na pytania, podpisz własny nazwiskiem i przynieś do biblioteki szkolnej. Zwycięzcami zostaną 3 osoby, które odpowiedzą prawidłowo na wszystkie pytania. Na zwycięzców czekają nagrody! Konkurs trwa do 31 października 2019 roku.

„RANDKA W CIEMNO” Z KSIĄŻKĄ: w bibliotece szkolnej na specjalnie wyeksponowanym stoliku znajdziesz dobrze „zakamuflowaną książkę” czyli obłożoną w taki sposób, że nie można poznać ani tytułu ani treści. Zaryzykuj i zabierz mnie do domu:)