Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w październiku 2017 roku odbywa się pod hasłem: Książka nas łączy.

W ramach MMBS odbędzie się szereg działań mających na celu:

• promocję biblioteki szkolnej i jej działań,
  • zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych,
  • propagowanie zainteresowania książką,
  • rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej,
  • podnoszenie poziomu czytelnictwa,
  • integrację środowiska szkolnego,promowanie pracy grupowej.

Proponowane działania:

DRZEWO CZYTELNIKA: udekoruj drzewo jesiennymi liśćmi. Na liściu napisz dokończenie zdania: Książka to dopiero początek…, liść możesz wykonać samodzielnie lub odebrać w bibliotece i z gotowym zdaniem przyczepić na plakat, który znajduje się na drzwiach biblioteki szkolnej.

POSZUKIWACZE ZAGINIONYCH TYTUŁÓW: Na szkolnych korytarzach w miejscach ogólnodostępnych (budynek A i B) umieszczono tytuły książek wydrukowane małą czcionką na białych karteczkach. Bądź uważny i rozglądaj się! Znajdź jak najwięcej tytułów, dopisz do nich autorów a cały spis podpisz własny nazwiskiem i przynieś do biblioteki szkolnej. Zwycięzcami zostaną 3 osoby, które znajdą największą ilość tytułów książek i poprawnie dopiszą  do nich autorów. Na zwycięzców czekają nagrody! konkurs trwa do 31 października 2017 roku.

KONKURS NA SELFIE Z KSIĄŻKĄ: Zrób sobie zdjęcie/selfie z książką lub z książkami. Miejsce nie gra roli – książkę możemy czytać wszędzie (no prawie:)). Ale uwaga! Na zdjęciu to książka ma być najważniejsza! Liczy się też ciekawe ujęcie tematu. Zdjęcie przynieś do 27. 10. 2017 r. w formie elektronicznej do biblioteki szkolnej. Rozstrzygnięcie konkursu 31 października 2017 r.. Na zwycięzców czekają nagrody!

PROJEKT EKOLOGICZNY REALIZOWANY W MINIONYM ROKU SZKOLNYM

szkolna akademia ekologii

relację z wydarzeń dotyczących projektu można obejrzeć na stronie szkoły (po kliknięciu w kategorię - ekologia pod wybranym wpisem)