Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w październiku 2018 roku odbywa się pod hasłem: (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA

W ramach MMBS odbędzie się szereg działań mających na celu:

• promocję biblioteki szkolnej i jej działań,
  • zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych,
  • propagowanie zainteresowania książką,
  • rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej,
  • podnoszenie poziomu czytelnictwa,
  • integrację środowiska szkolnego,promowanie pracy grupowej.

Proponowane działania:

SŁODKIE WYPOŻYCZENIA: każdy uczeń w miesiącu październiku za wypożyczenie książki jest częstowany cukierkiem.

POSZUKIWACZE ZAGINIONYCH TYTUŁÓW: Na szkolnych korytarzach w miejscach ogólnodostępnych (budynek A i B) umieszczono tytuły książek wydrukowane małą czcionką na białych karteczkach. Bądź uważny i rozglądaj się! Znajdź jak najwięcej tytułów, dopisz do nich autorów a cały spis podpisz własny nazwiskiem i przynieś do biblioteki szkolnej. Zwycięzcami zostaną 3 osoby, które znajdą największą ilość tytułów książek i poprawnie dopiszą  do nich autorów. Na zwycięzców czekają nagrody! konkurs trwa do 31 października 2017 roku.

„RANDKA W CIEMNO” Z KSIĄŻKĄ: w bibliotece szkolnej na specjalnie wyeksponowanym stoliku znajdziesz dobrze „zakamuflowaną książkę” czyli obłożoną w taki sposób, że nie można poznać ani tytułu ani treści. Zaryzykuj i zabierz mnie do domu:)

ZAPRASZAMY DO CZYTELNICZYCH ZMAGAŃ!