Książki naszych marzeń

ksiazka

PROGRAM KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ

W ramach programu zostało zakupionych 145 książek na łączną kwotę 2720 zł. (dofinansowanie to 2170zł + wkład własny 550 zł.). Wsparcie finansowe w ramach programu otrzymało 343 uczniów uczęszczających do naszej szkoły. Przykładowe tytuły zakupionych książek: „Ten obcy”; „Mikołajek”; „Z Tatą w przyrodę”; „Kim była Maria Skłodowska Curie”; „Zapiski Luzaka”; „Kroniki Archeo” i wiele innych ciekawych tytułów.

W ramach współpracy z Miejsko – Gminną Biblioteka Publiczną, biblioteką szkolną Gimnazjum im. J. Helwinga oraz biblioteką Szkoły Podstawowej nr 2 podjęto  działania w zakresie: wspólnej organizacji konkursów czytelniczych, udziału w spotkaniach autorskich organizowanych w czytelni MGBP, cyklicznych odwiedzin najmłodszych dzieci naszej szkoły przez pracownika MGBP prezentujących sztukę czytania za pomocą obrazków, promocji i reklamy działań Biblioteki Miejskiej na terenie szkoły i na stronie internetowej szkoły. Nasi uczniowie uczestniczyli dotychczas w  12 różnych wydarzeniach i 10 lekcjach bibliotecznych promujących czytelnictwo w tym w spotkaniu autorskim z Renatą Piątkowską pod tytułem „Wszystkie moje Mamy” – czyli śladami Ireny Sendlerowej, wywalczyli II miejsce w konkursie czytelniczym „Przygody Mikołajka” współorganizowanym z biblioteka szkolną SP2, zdobyli II miejsce w konkursie „W baśniowym świecie Andersena” organizowanym w bibliotece węgorzewskiego gimnazjum, uczestniczyli w trzech czytelniczych projektach edukacyjnych organizowanych i prowadzonych przez bibliotekę naszej szkoły.

Na dwóch spotkaniach z rodzicami poruszaliśmy tematykę wpływu czytania na rozwój dzieci, przekonując rodziców o walorach wspólnego z dzieckiem czytania książek. Wychowawcy klas odczytali przygotowany przez bibliotekarkę „List do Rodziców”, który dodatkowo został wyeksponowany na drzwiach biblioteki szkolnej oraz umieszczony na stronie internetowej szkoły.

Realizacja programu uatrakcyjniła księgozbiór biblioteki szkolnej, wpłynęła na zmianę w sposobie postrzegania biblioteki przez uczniów. Zawsze było to w naszej szkole miejsce przyjazne uczniom gdzie można było podyskutować o ciekawych tytułach ale teraz jest to również miejsce gdzie można interesujący ucznia tytuł wypożyczyć.

Archiwum

V OGÓLNOPOLSKI KONKURS „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW”

V OGÓLNOPOLSKI KONKURS „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW”

Plakat_Telefon Zaufania 800080222

Plakat_Telefon Zaufania 800080222

NPRC

NPRC

Rok dla niepodległej

Rok dla niepodległej

ZDOBYLIŚMY! CERTYFIKAT SZKOŁY PRZYJAZNEJ ŚRODOWISKU

ZDOBYLIŚMY!  CERTYFIKAT SZKOŁY PRZYJAZNEJ ŚRODOWISKU

SP1 z Międzynarodowym Certyfikatem Zielonej Flagi!

SP1 z  Międzynarodowym Certyfikatem Zielonej Flagi!

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek szkolnych. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami działań naszej biblioteki w tym jakże ważnym miesiącu.

PROFILAKTYKA W SZKOLE

PROFILAKTYKA W SZKOLE

EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZOLE

EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZOLE

Rozpoczęły się zajęcia z programu UMIEM PŁYWAĆ!

Rozpoczęły się zajęcia  z programu UMIEM PŁYWAĆ!

18 września 2017 r. rusza kolejna edycja programu nauki pływania "Umiem Pływać ". Tym razem lekcje pływania nauki pływania na basenie w Ogonkach pobierać będą uczniowie z klas III. Pieczę nad 45 uczniami naszej szkoły podzielonymi na 3 grupy sprawować będzie nauczyciel i instruktor nauki pływania. Życzymy dobrej zabawy i zdobycia umiejętności pływania! Operatorem Wojewódzkim Programu "Umiem pływać " jest Warmińsko-Mazurska Federacja Sportu.
Harmonogram zajęć umieszczono w zakładce AKTUALNOŚCI

SZKOLNY KLUB SPORTOWY

SZKOLNY KLUB SPORTOWY

Z życia szkoły

Znajdziesz nas na

Facebookrssyoutube