Dyrektorzy,
Nauczyciele i Rodzice
szkół i placówek województwa warmińsko-mazurskiego

Pragniemy poinformować, że w ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski, jak również w trosce o wychowanie dzieci i młodzieży inspirowane wzorcami osobowymi, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty ogłasza wojewódzki konkurs pt. „100 życiorysów uczniów i nauczycieli na 100-lecie Niepodległej – wzory osobowe godne naśladowania”. Konkurs adresowany jest do nauczycieli, uczniów i rodziców. W ten sposób pragniemy ukazać sylwetki tych uczniów i nauczycieli, którzy swoją postawą oraz zaangażowaniem w naukę i pracę, a także działalność społeczną dają przykład życia wypełnianego budowaniem różnorodnego dobra.

Autorami biografii wspaniałych uczniów klas VI i VII obecnych szkół podstawowych, uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, jak również absolwentów szkół, mogą być dyrektorzy, wychowawcy, nauczyciele i opiekunowie organizacji szkolnych.

Autorami biografii nauczycieli, których pasja i postawa pedagogiczna jest godna naśladowania oraz zasługuje na miano wzorca osobowego nauczyciela, mogą być dyrektorzy, rodzice i uczniowie, przewodniczący organizacji młodzieżowych i samorządów uczniowskich działających w szkołach.

Autorzy wyróżnionych prac otrzymają nagrody, a najciekawsze prace zostaną opublikowane w formie elektronicznej na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz , w miarę posiadanych środków, opublikowane w formie książkowej pt. 100 życiorysów uczniów i nauczycieli na 100-lecie Niepodległej – wzory osobowe godne naśladowania.

Więcej informacji na temat zasad udziału w konkursie oraz formy prac konkursowych zawiera Regulamin konkursu załączony poniżej.

regulamin-konkursu-100-zyciorysow-uczniow-i-nauczycieli