Dzień Kota

W tym roku podobnie jak w ubiegłym obchodziliśmy w bibliotece szkolnej „Dzień Kota”. W dniach 18 – 19 lutego dzieci z klas I – III miały okazję uczestniczyć w lekcjach bibliotecznych poświęconych tym niezwykłym zwierzętom. Dzięki bogatej prezentacji multimedialnej, piosenkom, zabawą ruchowym i układankom poznaliśmy kocie zwyczaje, liczna kocią rodzinkę w tym dzikich członków zamieszkujących różne zakątki świata. Jednocześnie przypomnieliśmy sobie przysłowia i powiedzenia związane z kotami. Obaliliśmy wspólnie przesądy dotyczące czarnego kota. Wytłumaczyliśmy sobie, że zwierzęta należy szanować bez względu na rasę , wygląd. Zrozumieliśmy jak odpowiedzialnym zadaniem jest opieka nad zwierzęciem.

(tekst: E. Użyńska, zdj. i obr. cyfr. E. Użyńska)