70 – lecie naszej „Jedynki”

30 maja 2015 roku nasza „Jedynka” obchodziła swoje 70 urodziny. O godzinie 9.00 rozpoczęła się główna uroczystość. Goście obdarowani „toruńskimi piernikami” i pamiątkowym zdjęciem szkoły licznie (ku naszej radości) zgromadzili się w sali kameralnej Domu Kultury. Pani Dyrektor Iwona Wróblewska oraz współprowadzący pan Dariusz Wasilewski uroczyście otworzyli obchody 70 – lecia szkoły. Wszyscy zgromadzeni mieli okazję przenieść się w czasy początków naszej szkoły, zapoznać się z obecnym życiem placówki a także usłyszeć o naszych marzeniach dotyczących przyszłości szkoły. Wspomnienia wywołały w niejednym z nas wzruszenie, tęsknotę za tymi, których brakuje wśród nas, wycisnęły z oczu  sentymentalne łezki. Współczesne nam czasy pokazała multimedialna wędrówka uczniów po wszystkich „zakamarkach” szkoły, ukazując bogatą różnorodność obecnej działalności naszej „Jedynki”.  Marzenia co do przyszłości wywoływały chwilami na sali salwy śmiechu co świadczy o nieograniczonej fantazji naszych uczniów. Natomiast brawurowe aktorstwo połączonych sił:  rodzice – nauczyciele – uczniowie, podkreśliło niezwykłość całej uroczystości. Kolejny raz mogliśmy przekonać się o świetnej współpracy społeczności szkolnej, która przynosi czasem wręcz zaskakujące efekty i  jest źródłem ogromnej satysfakcji i radości dla nas wszystkich. Po części oficjalnej, wszyscy zostali zaproszeni do dalszego świętowania już na terenie naszej szkoły. W przygotowanym „ogródku” pełnym smakołyków był czas na dalsze wspomnienia, życzenia, odświeżenie dawnych szkolnych znajomości a  dzieci miały okazję brać udział w licznych zabawach i konkurencjach zorganizowanych  przez  animatorów z ośrodka „Gwarek”. Na szczęście dopisała również pogoda dzięki czemu w pełni mogliśmy nacieszyć się tym niezwykłym dniem. „W przeszłość przenoszą nas wspomnienia a w przyszłość marzenia…”

(tekst: E. Użyńska, zdj. P. Bacewicz)

(film z archiwum Węgorzewo.TV)