70 – lecie naszej „Jedynki”

30 maja 2015 roku nasza „Jedynka” obchodziła swoje 70 urodziny. O godzinie 9.00 rozpoczęła się główna uroczystość. Goście obdarowani „toruńskimi piernikami” i pamiątkowym zdjęciem szkoły licznie (ku naszej radości) zgromadzili się w sali kameralnej Domu Kultury. Pani Dyrektor Iwona Wróblewska oraz współprowadzący pan Dariusz Wasilewski uroczyście otworzyli obchody 70 – lecia szkoły. Wszyscy zgromadzeni mieli okazję przenieść się w czasy początków naszej szkoły, zapoznać się z obecnym życiem placówki a także usłyszeć o naszych marzeniach dotyczących przyszłości szkoły. Wspomnienia wywołały w niejednym z nas wzruszenie, tęsknotę za tymi, których brakuje wśród nas, wycisnęły z oczu  sentymentalne łezki. Współczesne nam czasy pokazała multimedialna wędrówka uczniów po wszystkich „zakamarkach” szkoły, ukazując bogatą różnorodność obecnej działalności naszej „Jedynki”.  Marzenia co do przyszłości wywoływały chwilami na sali salwy śmiechu co świadczy o nieograniczonej fantazji naszych uczniów. Natomiast brawurowe aktorstwo połączonych sił:  rodzice – nauczyciele – uczniowie, podkreśliło niezwykłość całej uroczystości. Kolejny raz mogliśmy przekonać się o świetnej współpracy społeczności szkolnej, która przynosi czasem wręcz zaskakujące efekty i  jest źródłem ogromnej satysfakcji i radości dla nas wszystkich. Po części oficjalnej, wszyscy zostali zaproszeni do dalszego świętowania już na terenie naszej szkoły. W przygotowanym „ogródku” pełnym smakołyków był czas na dalsze wspomnienia, życzenia, odświeżenie dawnych szkolnych znajomości a  dzieci miały okazję brać udział w licznych zabawach i konkurencjach zorganizowanych  przez  animatorów z ośrodka „Gwarek”. Na szczęście dopisała również pogoda dzięki czemu w pełni mogliśmy nacieszyć się tym niezwykłym dniem. „W przeszłość przenoszą nas wspomnienia a w przyszłość marzenia…”

(tekst: E. Użyńska, zdj. P. Bacewicz)


(film z archiwum Węgorzewo.TV)

Archiwum

Infolinia TT i FB

Infolinia TT i FB

V OGÓLNOPOLSKI KONKURS „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW”

V OGÓLNOPOLSKI KONKURS „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW”

NPRC

NPRC

Rok dla niepodległej

Rok dla niepodległej

ZDOBYLIŚMY! CERTYFIKAT SZKOŁY PRZYJAZNEJ ŚRODOWISKU

ZDOBYLIŚMY!  CERTYFIKAT SZKOŁY PRZYJAZNEJ ŚRODOWISKU

SP1 z Międzynarodowym Certyfikatem Zielonej Flagi!

SP1 z  Międzynarodowym Certyfikatem Zielonej Flagi!

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek szkolnych. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami działań naszej biblioteki w tym jakże ważnym miesiącu.

Plakat_Telefon Zaufania 800080222

Plakat_Telefon Zaufania 800080222

PROFILAKTYKA W SZKOLE

PROFILAKTYKA W SZKOLE

EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZOLE

EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZOLE

Rozpoczęły się zajęcia z programu UMIEM PŁYWAĆ!

Rozpoczęły się zajęcia  z programu UMIEM PŁYWAĆ!

18 września 2017 r. rusza kolejna edycja programu nauki pływania "Umiem Pływać ". Tym razem lekcje pływania nauki pływania na basenie w Ogonkach pobierać będą uczniowie z klas III. Pieczę nad 45 uczniami naszej szkoły podzielonymi na 3 grupy sprawować będzie nauczyciel i instruktor nauki pływania. Życzymy dobrej zabawy i zdobycia umiejętności pływania! Operatorem Wojewódzkim Programu "Umiem pływać " jest Warmińsko-Mazurska Federacja Sportu.
Harmonogram zajęć umieszczono w zakładce AKTUALNOŚCI

SZKOLNY KLUB SPORTOWY

SZKOLNY KLUB SPORTOWY

Z życia szkoły

Znajdziesz nas na

Facebookrssyoutube